• Portal, który dziś oddajemy w Państwa ręce to z założenia źródło wiedzy
    o reklamie, marketingu i public relations
  • Został pomyślany jako platforma, gdzie znaleźć można
    informacje dotyczące nowoczesnych narzędzi marketingowych.

                           

 

Wachlarz narzędzi PR-owych

 

PR spełnia nieco inną funkcję niż reklama, jego zadaniem jest budowa wizerunku, a nie bezpośrednio sprzedaż, dlatego też zakres narzędzi stosowanych przez PR-owców jest nieco inny, niż ten stosowany przez agencje reklamowe. Do najczęściej wykorzystywanych narzędzi public relations należą:

 

 

 

Corporate identity, czyli zespół działań zmierzających do zbudowania jednolitej identyfikacji wizualnej firmy, oraz działania związane z PR wewnętrznym, które sprawiają, że pracownicy utożsamiają się z firmą i jej produktami.

 

 

 

Employer branding, czyli budowanie pozytywnego wizerunku firmy jaki pracodawcy. Ta forma rozpoczyna się już na etapie procesu rekrutacyjnego i jej celem jest stworzenie powszechnego przeświadczenia, że dan firma to dobry pracodawca, dbający o pracownika – któż z nas nie spojrzy przychylniej na taką firmę.

 

 

 

Media relations, czyli utrzymywanie stałego kontaktu z mediami i dziennikarzami. Są to działania nie zawsze i nie od razu zmierzające do publikacji pozytywnych komentarzy w mediach, często są to też działania, które mają pomóc w razie potencjalnego kryzysu – a ten jak wiadomo dotyka prędzej czy później każdą firmę.

 

 

 

Investors relations, czyli budowanie pozytywnych relacji i wizerunku firmy wśród kontrahentów i inwestorów. Na wizerunek firmy mają bowiem wpływ również postawy inwestorów.

 

Odsłony: 5228

 

Nowy model pozyskiwania marketingowców

 

Marketing afiliacyjny to nie forma marketingu, ale model pozyskiwania marketingowców działających na rzecz określonej marki. Jest to bowiem sposób jaki przyjmują firmy działające w internecie, na pozyskanie dużej liczby osób, pracujących na rzecz ich wejść na stronę.

 

 

 

Jak to działa?

 

Reklamodawca poszukuje partnerów, którzy w zamian za wynagrodzenie za efekty pracy, będą działali na rzecz zwiększenia ruchu na jego stronie. Dzięki temu zyskuje znaczną liczbę osób działających na rzecz marketingu swojej firmy.

 

 

 

Formy reklamy afiliacyjnej

 

W zasadzie nie ma ograniczeń co do formy w jakiej partnerzy prowadzą marketing afiliacyjny, wykorzystywane narzędzia w dużej mierze zależą od wiedzy i umiejętności danej osoby. Oczywiście, niektóre firmy zastrzegają w umowie i regulaminie działania, których partnerom wykonywać nie wolno, poza tym – wszystkie chwyty dozwolone.

 

 

 

Jak rozpoznać partnera

 

Skoro system afiliacyjny zakłada znaczną liczbę partnerów wynagradzanych prowizyjnie, reklamodawca musi wiedzieć, któremu z nich wypłacić prowizję jeśli klient dokona zakupu na stronie www. Jest to możliwe dzięki linkom za pośrednictwem, których partnerzy przesyłają klienta na stronę sklepu, każdy z nich zawiera indywidualny identyfikator.

 

Odsłony: 5331

 

Kreatywność w reklamie to jedna z najbardziej poszukiwanych cech, jednak musi być ona przekuta w realne działania, aby mogła dotrzeć do klienta. Nadmiar kreatywność może bowiem sprawić, że odbiorca nie zrozumie przekazu, zbyt mała kreatywność – znudzi potencjalnego klienta. W tym dziale prezentujemy reklamy, które stanowią doskonałe wyważenie pomiędzy brakiem, a nadmiarem kreatywności.

 

 

 

Odsłony: 3809

 

O rzeczach, których reklamować nie wolno

 

W Polskim prawie przewidziano kilka produktów i usług w stosunku, do których istnieją obostrzenia związane z ich reklamowaniem.

 

 

 

Hazard w reklamie zakazany

 

W kraju nad Wisłą nie można reklamować gier karcianych, ruletki, gier na automatach oraz zakładów wzajemnych. Nie można również reklamować wideoloterii, zakaz ten nie dotyczy punktów, w których sprzedawane są kupony lub tych gdzie można zagrać w wyżej wymienione gry.

 

 

 

Organy nie dla reklamy

 

W Polsce nie można reklamować, ani nawet umieszczać ogłoszeń o kupnie czy sprzedaży ludzkiej komórki, czy jakiegokolwiek organu w celu przeszczepu.

 

 

 

Papierosy i tytoń także zakazane

 

Wyroby tytoniowe to kolejna grupa produktów, których reklam nie zobaczymy w telewizji czy gazecie. Nie pojawią się także na plakatach, w kinie, w internecie czy na billboardach. Firmy tytoniowe mają także zakaz sponsorowania większości imprez i organizacji pożytku publicznego. Takie obostrzenia powodują sporą kreatywność u specjalistów firm tytoniowych.

 

 

 

Odsłony: 4365

Reklama przyszłości Jest to forma reklamy na nośnikach cyfrowych obejmująca zintegrowany system zarządzania wyświetlaniem reklam. Nosi on nazwę również narrowcasting. Są to nośniki, które często bywają obecne tak na lotniskach, w hipermarketach jak i na ulicach miast. Przy ich pomocy przekazywane są informacje, wyświetlane wydarzenia oraz reklamy. Reklama tego typu to formą digital out-of-home advertising jej zadaniem jest dotarcie do określonego klienta w określonej porze z bardzo konkretnym, specyficznym przygotowanym przekazem. Charakterystyczną cechą tej formy reklamy jest duża zmienność i szybkość przekazywanych treści dlatego też, wymagają one ciągłego monitorowania, sprawdzania i dbałości, aby konkretne komunikaty były zawsze w określonym miejscu i czasie Częścią całego systemu są ekrany cyfrowe, cyfrowe znaki i infokioski. W Polsce największe targi tej formy reklamy odbywają się w Warszawie od 2009r. I znane są pod nazwą POPAI Poland zaś największe światowe targi mają miejsce w Niemczech.

Odsłony: 3778