• Portal, który dziś oddajemy w Państwa ręce to z założenia źródło wiedzy
    o reklamie, marketingu i public relations
  • Został pomyślany jako platforma, gdzie znaleźć można
    informacje dotyczące nowoczesnych narzędzi marketingowych.

                           

 

Na początku był głos

 

Mówiąc o historii reklamy należy sięgnąć do czasów starożytnych już wówczas przekupnie zachęcali krzycząc do swoich produktów. Do dziś dnia na wczesna forma reklamy bywa spotykana, w niektórych miejscach.

 

 

 

Jednak reklama w formie, w jakiej znamy ją współcześnie pojawiła się na dobre wraz z pojawieniem się druku. To on spowodował, że zaczęto drukować ulotki reklamowe, a w 1612 r. w czasopiśmie Journal General d'Affiche pojawiła się po raz pierwszy reklama gazetowa, jednak było to nadal bardziej ogłoszenie niż reklama.

 

 

 

O rozwoju reklamy we współczesnym rozumieniu możemy mówić w latach 80 XIX w. wówczas postęp techniczny i uprzemysłowienie znacznie poszerzyło skalę handlu, a co za tym idzie również zakres reklamy.

 

 

 

W 1843 r. w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Filadelfii rozpoczął swoje działania pierwszy agent reklamowy - Volney Palmer Zajmowa.

 

 

 

Kolejne milowe kroki w historii reklamy to pojawienie się radia, pierwsza reklama radiowa ukazała się w latach '20 XX wieku, oraz reklamy telewizyjnej w 1941r.

 

Tagged Under